Finansal Kaynaklara Erişim

İTÜ MAGNET'teki teknoloji şirketleri arasında yer alarak tanışacağınız yeni yatırım ve satış kanalları ile finansal kaynaklara erişiminizi arttırabilir ve büyüme yolunda Ar-Ge yapan teknoloji firmaları için avantaj sağlayan 4691 sayılı kanunundan yararlanabilirsiniz.

Yatırımcılarla görüşme fırsatı sağlayan etkinlikler ve bire bir koçluk görüşmeleri

İşinizi İTÜ MAGNET'e taşıyarak paydaşlarımız arasında yer alan melek yatırım ağları ve risk sermayesi şirketlerine yakın çalışma fırsatı yakalayabilir, düzenlenen etkinliklerde onlarla bir araya gelebilir ve İTÜ MAGNET'in hızla büyüyen startuplar için düzenlediği koçluk saatlerinde yatırımcılarla bire bir görüşmeler yapabilirsiniz.

Kurumsal müşterilerin katıldığı ürün tanıtım etkinlikleri

İTÜ MAGNET'teki startupların kurumsal firmalara ürünlerini tanıttığı sunum günlerine katılarak kurumsal firmaların karar vericileri ile tanışabilir, uzun süren satış döngülerinizi kısaltabilir ve büyüme aşamasında çok değerli olan referans müşterilere daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Ar-Ge projesi yürüten firmalar için Teknoloji Geliştirme Bölgesi kanunun getirdiği vergi avantajları

Ar-Ge projenizi sunup İTÜ ARI Teknokent değerlendirme kurulundan geçerek Türkiye'nin en önde gelen Teknoloji Geliştirme Bölgelerinden birinde yer alabilir, kurumlar vergisi muafiyeti, gelir vergisi muafiyeti, KDV muafiyeti ve SGK prim ödeme desteği gibi avantajlardan faydalanabilirsiniz.