İTÜ MAGNET 40 ÜLKEDEN 300 GİRİŞİMCİYİ AĞIRLADI

 

İTÜ ARI Teknokent bünyesindde faaliyetlerini sürdüren İTÜ MAGNET İleri Aşama Girişimcilik Merkezi, Startup İstanbul etkinliği kapsamında 40 ülkeden 300′ ü aşkın girişimci ve konuşmacıyı ağırladı. Startup İstanbul’ da finale kalmaya hak kazananlara İTÜ MAGNET’ li olma fırsatı verdiklerini belirten İTÜ ARI Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Deniz Tunçalp, ” Girişimciler Kendi Ülkelerindeki teknolojileri Türkiye’ye getirirken; İstanbul gibi girişimcilik ekosisteminin kalbi bir şehirde büyüyerek dünyaya açılacak” dedi.

Dünyanın dört bir yanından gelen girişimcileri ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Tunçalp, ”300’ü aşkın girişimci ve konuşmacının ülkemizdeki girişimcilik fırsatlarını görmek için gelmesi bizler için büyük bir gurur kaynağı. İTÜ, sahip olduğu girişimcilik ekosistemi ile dünyanın en başarılı girişimcilik ortamlarından birine sahip” dedi.

Tunçalp, ” Startup İstanbul’ un finaline kalmaya hak kazanan başarılı girişimcilere İTÜ MAGNET’ li olma fırsatı veriyoruz. Böylelikle girişimciler kendi ülkelerindeki teknolojileri Türkiye’ ye getirirken; İstanbul gibi girişimcilik ekosisteminin kalbi bir şehirde büyüyerek dünyaya açılacak” dedi.

11.05.2018