Bulut tabanlı robotik geliştirme ve yarışma platformu: Riders.ai

Yenilikçi robotik kollar geliştiren İTÜ Magnet girişimi Acrome Robotics şimdi de robotik geliştirme ve yarışma konusuna odaklanıyor.

Acrome Robotics’in Riders.ai adındaki platformu bulut tabanlı robotik geliştirme ve yarışma platformu olarak hizmet veriyor.

Riders.ai, bulut tabanlı robotik geliştirme ve yarışma platformu olarak hizmet veriyor. 2019 yılının başından bu yana geliştirilen platformun ana amacı, kullanıcıya verilen robotu yarışma kurallarına göre en iyi şekilde programlayarak en iyi skoru elde etmesi.

Kullanıcılar, Riders.ai platformu üzerinden farklı sanal robotik yarışmalara katılabiliyor ve bu yarışmalarda robotlarını yarışma kurallarına göre programlayarak en iyi skoru elde etmeye çalışabiliyor. Yarışmada ilk sıralara girerek büyük ödüller kazanabilen bir platform olan Riders.ai, temelde robot yarışmaları için bir e-spor ortamı sunuyor.

Kullanıcılar, bilgisayarda herhangi bir kurulum gerektirmeden, internet tarayıcısı üzerinden platforma erişilebiliyor ve platformdaki robot yarışmalarına katılabiliyor.

Riders.ai’ın 16 Mayıs tarihinde finali gerçekleşecek bir yarışması bulunuyor. Yarışma hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için: https://www.arena.riders.ai/

Kaynak:

https://webrazzi.com/2020/03/31/bulut-tabanli-robotik-gelistirme-ve-yarisma-platformu-riders-ai/